Imperial India Pale Ale

Imperial India Pale Ale

Opis: Imperial AIPA jest intensywnie chmielowym, bardzo mocnym piwem, którego styl wywodzi się od Imperial IPA. Niebywały aromat owoców cytrusowych oraz tropikalnych dostarczany jest przez amerykańskie odmiany chmielu. Poza „bombą” chmielową, piwo to charakteryzuje się mocną goryczką, która dzięki odpowiedniej podbudowie słodowej nie jest, aż tak odczuwalna. W odróżnieniu od tradycyjnego stylu , jakim jest AIPA (American India Pale Ale), piwo to jest bardziej alkoholowe, dzięki czemu nabiera ono znacznie lepszej wyrazistości.

Alkohol: 9,6%

Chmiele: Centennial, Amarillo, Simcoe, Citra, Columbus

IBU: 262,2 !!!

Ekstrakt: 21 BLG

Data warzenia: 14-09-2015

Poziom nagazowania: 2,5 vol (średnie wysycenie)

Dostępność: BRAK!

Facebooktwittergoogle_pluspinterest
Rating: 8.0/10. From 1 vote.
Please wait...

1 komentarz do wpisu “Imperial India Pale Ale”

  1. Piwo jest tak skomponowane, że właściwie nie czuć tej absolutnej chmielowej miazgi, którą widać na papierze, a o to tutaj autorom chodziło przede wszystkim. Osiągnięto zamierzony efekt, czuć w piwie treść i moc, jednak dobrze skomponowana podstawa słodowa powoduje, że wysokie IBU nie jest wcale nachalne. Kolor nie zaskakuje, aromat czuć w całym pokoju, wysycenie w sam raz.

    Żałuję najbardziej, że z przyczyn ode mnie niezależnych nie miałem okazji porównać tego piwa z Imperium Atakuje od Pinty, bo wydaje mi się, że są bardzo podobne.

Dodaj komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.