American BarleyWine

Opis: American Barleywine (ang. Barleywine – wino jęczmienne) to styl którego nie można pomylić z żadnym innym. Jest to piwo o bardzo wysokiej zawartości alkoholu, a jednocześnie intensywnym aromacie słodowym. Amerykańska wersja Barleywine cechuje się większym naciskiem na goryczkę, smak i aromat chmielowy w porównaniu z English Barleywine, i często wyróżnia się charakterem chmieli amerykańskich. W odróżnieniu od Imperial IPA chmielenie nie jest ekstremalnie mocne, słodowość jest bardziej śmiała, a treściwość jest bogata i pełna charakteru.

Alkohol: 14,5%

Chmiele: Hallertau Tradition

IBU: 41

Ekstrakt: 34 BLG

Data warzenia: 05-09-2015

Poziom nagazowania: 2,1 vol (bardzo słabo nasycone)

Dostępność: po 23-12-2015

A tak prezentuje się zabutelkowany Barleywine :

Prawda, że piękne ? 

Rating: 9.0/10. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

6 komentarzy do wpisu „American BarleyWine”

 1. Właśnie zakończyłem degustację.

  Piwo powala od samego początku – już po zdjęciu kapsla bardzo wyczuwalny aromat i alkohol. Alkohol jednak nie jest ostry i spirytusowy, ale ciepły, rumowy, "grzańcowy". Samo piwo bardzo słodkie, pełne, gęste. Wyczuwalne aromaty słodowe, karmelowe, "kukułkowe", rumowe. Kolor – brązowy, mętny,dużo osadów (stało około 24 godzin), piany brak.

  O zgodności ze stylem pisał nie będę bo Barleywine piłem tylko jedno, od Doktorów, ale z tego co pamiętam to Wasze bardziej mi podeszło. 

  Piwo fajne, bardzo pijalne, ale na pewno nie na co dzień. Powinno fajnie sprawdzić się w zimowe wieczory przy kominku. Oby tak dalej 🙂

  Odpowiedz
 2. W czyim szalonym umyśle zrodził się pomysł stworzenia piwa bez piany, gęstego (dość charakterystycznie spływa po ściankach), o aromacie bardzo intensywnym (ja tam kukułek nie wyczułem tylko miód), słodkim jak cholera, bez alkoholu i w tak małej butelce?

  Tu właśnie Panowie pokazaliście swój kunszt. Pierwszy raz coś takiego piłem i mam nadzieję, że nie ostatni. Widać, że wszystko zaplanowane. Począwszy od oryginalnej buteleczki z lakiem, wielkości buteleczki (0,3L w zupełności wystacza), przez barwę piwa, aromat, smak i alkohol, który w ogóle jest niewyczuwalny. Jednak 14,5% robi swoje 🙂

  Według mnie (choć żaden ze mnie koneser) najlepsze piwo jakie przyszło mi wypić Waszej produkcji.

  Proszę o więcej Barleywinea!!!

  Odpowiedz
  • Bardzo dziękujemy za opinie i liczymy na więcej recenzji z Twojej strony. Jak widać każdy ma bardzo indywidualne odczucia co do tego piwa. 

   Pozdrawiamy 🙂

   Odpowiedz
 3. Jest to piwo intrygujące do tego stopnia, że po pierwszej degustacji nie byłem w stanie określić, czy mi się podobało, czy nie. Nie przypominało żadnego z kilku barley wine'ów, których miałem do tej pory okazję kosztować, jest ono zatem ze wszech miar wyjątkowe.

  Wszystko to za sprawą nader wysokiej zawartości cukrów resztkowych, które czynią to piwo przypominającym w konsystencji i smaku miód pitny. Przy pierwszych łykach uderza w konsumenta gęsta słodycz, coś jakby miód gryczany, poddająca w wątpliwość, czy wypicie całej porcji 0,33 litra jest wykonalne. Co ciekawe, z każdym kolejnym łykiem ta niepewność stopniowo zanika, zastępowana powoli swoistą fascynacją. Wysoka zawartość alkoholu jest zupełnie niewyczuwalna – nadmiar słodyczy zabija go skutecznie.

  Barwa piwa również przywodzi na myśl miód gryczany – ciemnobordowa, nieprzejrzysta. Brak piany charakterystyczny dla stylu.

  Dopiero po drugiej degustacji mogłem ze spokojnym sumieniem stwierdzić, że piwo mi naprawdę podeszło. Subiektywnie wolałbym, żeby było nieco bardziej wytrawne, niemniej jest to bardzo oryginalny i jak najbardziej prawidłowy przedstawiciel tego rzadkiego dośc stylu.

  Jedynym minusem jest zalakowanie, którego trudno jest się pozbyć bez zrobienia dużego bałaganu dookoła, choć trzeba przyznać, że wizualnie wygląda spoko.

  9,5/10

  Odpowiedz
  • Oczywiście nie mogło zabraknąć opinii Yarzappa… Bardzo za nią dziękujemy i liczmy na więcej, znacznie więcej recenzji z Twojej strony. 🙂

   Pozdrawiamy serdecznie.

    

   P.S Już niedługo informacja o 2 mocarnych piwach… Z pewnością Cię ucieszą 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.